produktyo firmiedystrybucjapublikacjenowościlinki
znajdź >> 

O firmie


Firma ZOOLEK powstała ponad 30 lat temu i od początku zajmował a się produkcją preparatów i testów akwarystycznych. Przez lata nasze wyroby na stałe zadomowiły się w polskiej akwarystyce dzięki swojej skuteczności i rzetelności docenianej zarówno wśród hobbystów jak i zawodowych hodowców. Oferta Zoolek zawiera szeroki wachlarz preparatów i obecnie znajduje się w niej ponad 200 pozycji. Nasze wyroby sprzedawane są w Polsce oraz wielu innych krajach również poza Europą.

Produkujemy Aquatesty służące do pomiaru zarówno podstawowych parametrów wody jak i na potrzeby bardziej zaawansowanej akwarystyki. Wysoka jakość naszych testów została potwierdzona między innymi trzykrotnym zdobyciem pierwszego miejsca w rankingach miesięcznika "Nasze Akwarium" w zestawieniu z testami firm konkurencyjnych. Obecnie rozwijana jest także produkcja testów przeznaczonych do pomiarów parametrów wody w przemyśle i do pomiarów środowiskowych.

Ważną grupę naszych produktów stanowią środki odkażające lecznicze i zwalczające glony opracowane w oparciu o doświadczenia własne oraz ichtiologiczną literaturę naukową krajową i zagraniczną. Ten segment wyrobów firmy ZOOLEK posiada ustaloną renomę na rynku akwarystycznym. Ponadto w naszej ofercie znaleźć można szereg środków do korygowania pH i twardości, usuwania substancji szkodliwych oraz wzbogacania w potrzebne składniki (makro- i mikroelementy, garbniki). Wszystkie preparaty chemiczne i testy produkujemy samodzielnie, a ich produkcja wsparta jest pracą dobrze wyposażonego laboratorium. więcej>>

Posiadamy specjalistyczne zaplecze produkcyjne pozwalające na wytwarzanie preparatów i testów. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń do konfekcjonowania i pakowania wyrobów.

W ciągu swojego istnienia nasza firma wielokrotnie wspierała finansowo i nadal wspiera różne inicjatywy akwarystyczne takie jak m.in. : stowarzyszenia, wystawy i konkursy. Sponsorujemy też Łódzki Miejski Ogród Zoologiczny oraz współpracujemy z jednostkami naukowymi wspomagając prace badawczą młodych naukowców zainteresowanych zagadnieniami związanymi z chemią wody i ichtiologią. Na tym polu działamy wspólnie z Wydziałem Biologii z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz ze Studenckim Kołem Naukowym Chemików Uniwersytetu Łódzkiego. Stałe, dobre kontakty ze specjalistami i pasjonatami pozwalają nam na uzyskanie cennych informacji o potrzebach związanych z uzdatnianiem i badaniem wody, dzięki nim uzyskujemy także kompetentne opinie na temat naszych produktów.

Jesteśmy również obecni na najważniejszych wydarzeniach targowych w kraju jak i za granicą więcej>>

Firma ZOOLEK realizuje projekt badawczo-rozwojowy z dofinansowaniem z funduszy UE


Tytuł projektu: Innowacyjny wieloparametrowy fotometr do do badania parametrów chemicznych w rolnictwie i przemyśle wraz z kompletem odczynników do analiz gleby i wody.

Projekt jest współfinansowany ze środków: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Osi priorytetowej: I Badania, rozwój komercjalizacja wiedzy
Działania I.2 Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje
Poddziałania : I.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw

Wytwórnia Preparatów ZOOLEK
inż. chem. Andrzej Mikuła
ul. Wyspiańskiego 27
94-028 Łódź, Poland
mail

Dział handlowy
Grzegorz Wężyk
tel. +48 668 502 405
mail
Dorota Kowalska
tel. +48 600 496 007
mail
 
Zakład produkcyjny
ul. Siewna 15
Łódź, Poland
tel/fax. +48 42 6534457
Copyright (C) 2000 - 2018